Kategorie

Strona główna

Kontakt

Biuro Infoserwisu


Tel CZ: +420 596 621 921

Tel PL: +48 33 852 1555

GSM CZ: +420 602 769 179

GSM PL: +48 698 142 690

Mail: dispecink@cespol.cz

Chat: opolsku.info/chat

Copyright

Artykuły wyrażają poglądy autorów i są własnością redakcji.
ˆ Cespol Sp. z o.o.

Reklama
Informacje
Prawda o kurczakach w Czechach
31.01.2011, 15:37:00
Mail Wysłać artykuł
Opinion Dodać opinię
Print Druk artykułu
Rate Ocenić artykuł
TZ
Badanie rynku
Ocena artykułów: 3
Liczba wizyt ( 6759 )

Dlaczego zamiast mięsa kupujemy wodę?

Jakie są kurczaki, które w Republice Czeskiej uważane są za mięso zdrowe?

Przeciętny Czech zje każdy rok 25 kilogramów mięsa z kurczaka. Również dlatego, że jest uważane za najzdrowsze. To jednak jest bardziej mitem niż rzeczywistością.
Producenci bowiem potrafią do mięsa dodawać wodę. Żeby woda mięsa się trzymała, dodawają jeszcze do tego związki chemiczne lub protein z resztek mięsa wołowego lub wieprzowego. Ustawa czeska wszystko to umożliwia.
Testy mięsa w swych laboratoriach przeprowadzał Państwowy Instytut Weterynaryjny. „Woda jest tania, mięso drogie” wyjaśnia Kamila Mikova, docent Wyższej Uczelni Chemiczno - Technologicznej w Pradze, logikę, którą kierują się dzisiaj przetwórcy mięsa drobiowego. Kiedyś zostało po ugotowaniu z mięsa około 60 procent wagi, dzisiaj jest to 40 procent – dodaje.
W przypadku mięsa, które laboratorium testowało, producent postępował wbrew ustawie, ponieważ o dodanej wodzie nie informował na opakowaniu. Jednak wiele jego konkurencji sprzedaje mięso z wodą legalnie. Wystarczy, żeby na opakowaniu podali, iż jest „křehčené“ i podali, że zawiera wodę. I wtedy mogą już sprzedawać, ilę chcą, albo lepiej, ile mięso utrzymie. Spokojnie to może być jedna trzecia całkowitej masy.
Takie mięso znajduje się w większości praskich supermarketów. Mrożone lub chłodzone. Czasami producenci takie mięso przedstawiają jako swój plus. Twierdzą, że mięso z dodaną wodą jest...kruche.
Według docent Mikowej może dziesięciprocentowy dodatek wody ulepszyć chęć suchego mięsa drobiowego. Jednak, kiedy jest to więcej, wtedy nas producet poprostu oszukuje. Producentom towaru dostarczanego na rynek czeski jednak dziesięć procent stanowczo nie wystarcza.
Z jednego kilogramu mięsa, które na opakowaniu ma podane 22% wody, mamy po 20 minutach gotowania, 308 gramów mięsa, z którego jeszcze po przygotowaniu wycieka woda. Przeliczeniem możemy stwierdzić, iż dodanej wody musiało być minimalnie trzydzieści procent.
Jedynym sposobem, jak kupić mięso bez dodanej wody jest wybrać takie, które nie ma na opakowaniu podany „skład”. W takim wypadku producent gwarantuje, że jest to mięso bez jakichkolwiek dodatków.

PDF
Export do PDF
Print
Druk artykułu
Mail
Wysłać artykuł
Opinion
Dodać opinię
12345Liczba głosów: 4649 , aktulana przeciętna: 3
Komentáře:
KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.


Související články:

Warto przeczytać

Czeski rynek dla polskich przedsiębiorców.Dla polskich firm są przygotowane:


  • W pełni wyposażone biura

  • Wirtualne biura, gdzie koszty utrzymania są rozłożone na grupę polskich firm

  • Biura na związane z legislatywą potrzeby rejestracji firmy.


Wyszukanie partnera handlowego

Oferujemy dlatego Państwu pomoc przy wyborze partnera, która oparta jest na długoletnich doświadczeniach praktycznych ze środowiska handlowego.

O ile skorzystacie z naszych usług, mamy dla Was szeroki wybór form i zakresu usług.


Zapraszamy na OCZECHACH.INFO

Szukasz informacji o Czechach? Odwiedź nasz portal internetowy oczechach.info. Tutaj możesz uzyskać aktualne dane na temat gospodarki, wymiany towarowej, form działalności osób zaganicznych i wiele innych ciekawostek, które Cię interesują. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń pod numer dyspozytorni. Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy te strony i jesteśmy przygotowani do współpracy z Tobą.


Reklama

Napisz do nas
Od

Opis

Tekst

Zobacz także:

oSlowacji.info
oPolsku.info
oCzechach.info
C-bs.eu
Cespolgroup.com
Dobrarada.biz