Kategorie

Strona główna

Kontakt

Biuro Infoserwisu


Tel CZ: +420 596 621 921

Tel PL: +48 33 852 1555

GSM CZ: +420 602 769 179

GSM PL: +48 698 142 690

Mail: dispecink@cespol.cz

Chat: opolsku.info/chat

Copyright

Artykuły wyrażają poglądy autorów i są własnością redakcji.
ˆ Cespol Sp. z o.o.

Reklama
Informacje
Sprzedaż samochodów w Czechach
31.01.2011, 15:39:00
Mail Wysłać artykuł
Opinion Dodać opinię
Print Druk artykułu
Rate Ocenić artykuł
TZ
Badanie rynku
Ocena artykułów: 3
Liczba wizyt ( 7306 )

Czesi nie kupują już wyłącznie samochody małe. Statystyka z ubiegłego roku pokazuje, że podział rynku czeskiego zbliża się do państw zachodnioeuropejskich.

W roku 2005 sprzedaż małych samochodów tworzyła 52 procent rynku czeskiego, w ubiegłym roku było to już tylko 30 procent. Najwęcej samochodów w ubiegłym roku kupowali przedewszystkim przedsiębiorcy oraz firmy – 57 procent.
Czesi tradycyjnie dają pierwszeństwo samochodom produkcji krajowej. Na pierwszym miejscu jest Skoda w kolejności Octavia, Fabia i Superb. Za nimi jest Hyundai i330, piąta jest Skoda Yeti. Na szóstym miejscu jest Kia Ceed składany w Żilinie.
Rynek czeski przez długi okres czasu różnił się od państw zachodnioeuropejskich również niską wiernością do marki. Stabilni byli w zakupach Skody, ale w innych wypadkach zmieniali. Klienci według sprzedawców dużo eksperymentowali. Zmieniali wozy różnych marek według tego, kto oferował lepsze promocje, kto miał kampanię reklamową i był modny. W Europie zachodniej jest loajalność wiele wyższa i często przechodzi z generacji na generację. Wyniki ubiegłego roku jednak pokazują, że w tym wypadku Czesi zaczęli przybliżać się zwyczajom zachodnioeuropejskim.
Pierwszych sześć miejsc w sprzedaży samochodów się nie zmieniło. Skoda, Ford, Volkswagen, Renault, Hyundai oraz Kia. Na siódmym miejscu jest Peugeot, który sobie wymienił tylko miejsce z siostrzaną marką Citroen, co nie jest żadna duża zmiana. Na dziewiątym miejscu jest tak samo, jak w ubiegłym roku Toyota. Na dziesiątym miejscu jest znowu Fiat.
W ubiegłym roku dochodzi do wzmocnienia marki rumuńskiej Dacia. Dramatycznie obniżyła się sprzedaż Chevrolet, który w Europie sprzedaje przede wszystkim tanie samochody pochodzenia korejskiego. Zadowolony może być Opel, z dwunastego miejsca przedsotał się na jedenaste. Na czas, kiedy należał w Czechach do najsilniejszych marek może jednak tylko wspominać.
Dobrze powodziło się również producentom wozów luksusowych i sportowych. Wzrost o 52 procent odnotowało Porsche, w Czechach sprzedano 302 samochodów. Na pierwszym miejscu wśród luksusowych wozów jest tradycyjnie Audi. Sprzedaż w ubiegłym roku wzmocniła o 12 procent na 3234 samochodów i jest na dwunastym miejscu. Sprzedaż BMW wzrosła o 16 procent na 3056 sztuk. O pięć procent lepszy sprzedaż miał Mercedes. Bogaci nie boją się również kupować Ferrari. Marka ta sprzedała 58 sztuk, jego rywal Maserati 29 sztuk.
Prognoza tegorocznej sprzedaży nie jest jednoznaczna. Pavel Tunkl, Sekretarz Związku Importerów, przedpowiada wzrost o około 3 procenta.

PDF
Export do PDF
Print
Druk artykułu
Mail
Wysłać artykuł
Opinion
Dodać opinię
12345Liczba głosów: 4764 , aktulana przeciętna: 3
Komentáře:
KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.


Související články:

Warto przeczytać

Czeski rynek dla polskich przedsiębiorców.Dla polskich firm są przygotowane:


  • W pełni wyposażone biura

  • Wirtualne biura, gdzie koszty utrzymania są rozłożone na grupę polskich firm

  • Biura na związane z legislatywą potrzeby rejestracji firmy.


Wyszukanie partnera handlowego

Oferujemy dlatego Państwu pomoc przy wyborze partnera, która oparta jest na długoletnich doświadczeniach praktycznych ze środowiska handlowego.

O ile skorzystacie z naszych usług, mamy dla Was szeroki wybór form i zakresu usług.


Zapraszamy na OCZECHACH.INFO

Szukasz informacji o Czechach? Odwiedź nasz portal internetowy oczechach.info. Tutaj możesz uzyskać aktualne dane na temat gospodarki, wymiany towarowej, form działalności osób zaganicznych i wiele innych ciekawostek, które Cię interesują. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń pod numer dyspozytorni. Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy te strony i jesteśmy przygotowani do współpracy z Tobą.


Reklama

Napisz do nas
Od

Opis

Tekst

Zobacz także:

oSlowacji.info
oPolsku.info
oCzechach.info
C-bs.eu
Cespolgroup.com
Dobrarada.biz