Kategorie

Strona główna

Kontakt

Biuro Infoserwisu


Tel CZ: +420 596 621 921

Tel PL: +48 33 852 1555

GSM CZ: +420 602 769 179

GSM PL: +48 698 142 690

Mail: dispecink@cespol.cz

Chat: opolsku.info/chat

Copyright

Artykuły wyrażają poglądy autorów i są własnością redakcji.
ˆ Cespol Sp. z o.o.

Reklama
Informacje
Czeski rząd przetrwał głosowanie nad wotum nieufności
29.09.2003, 07:33:00
Mail Wysłać artykuł
Opinion Dodać opinię
Print Druk artykułu
Rate Ocenić artykuł
Kowalová Dorota - DK
Wiadomości
Ocena artykułów: 3
Liczba wizyt ( 15275 )

Czeski rząd koalicyjny Vladimira Szpidli przetrwał w piątek w Izbie Poselskiej głosowanie nad wotum nieufności, zgłoszonym przez opozycyjną Obywatelską Partię Demokratyczną (ODS). ODS krytykuje rządowy projekt reformy finansów publicznych, twierdząc, że prowadzi on jedynie do wzrostu cen.
W 200-osobowej Izbie Poselskiej koalicja socjaldemokratów, ludowców i liberałów dysponuje zaledwie 101 głosami. Przeciwko wotum nieufności głosowało 100 posłów; wstrzymał się jedynie jeden - Josef Hojdar, który na protest przeciwko reformie opuścił w lipcu klub poselski Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CzSSD). Za wotum nieufności głosowali posłowie ODS i Komunistycznej Partii Czech i Moraw (KSCzM) - w sumie 98 osób.

W czwartek, w czasie debaty towarzyszącej wnioskowi ODS o odmówienie rządowi wotum zaufania, doszło do obrzucania się wyzwiskami przez posłów koalicyjnych i opozycyjnych.

Wiceprzewodniczący ODS Ivan Langer oskarżył socjaldemokratów, że w czasie ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych dopuścili się oszustwa, okłamując wyborców. Zdaniem przewodniczącego klubu parlamentarnego ODS Vlastimila Tlustego, każdy dzień rządów gabinetu Szpidli kosztuje czeskich podatników pół miliarda koron (ok. 70 mln złotych) pogłębiającego się deficytu budżetu państwa.

ODS zdecydowała się na głosowanie w sprawie wotum nieufności dla rządu, choć - jak w programie "Kotel" telewizji "Nova" powiedział przewodniczący tej partii Mirek Topolanek - szanse na przyjęcie wniosku były jako 50 do 50. "Obowiązkiem opozycji jest próbować obalić zły rząd" - podkreślił Topolanek.

Jak wynika z sondaży, w ciągu roku poparcie dla rządu spadło dramatycznie. Jeszcze we wrześniu 2002 r. gabinet socjaldemokraty Szpidli popierało 72 proc. ankietowanych; obecnie poparcie spadło do zaledwie 27 proc. Zaważyły na tym szczególnie mocno obawy, że rządowa reforma finansów publicznych w praktyce doprowadzi do likwidacji wielu przywilejów i osłon socjalnych oraz do wzrostu cen.

PDF
Export do PDF
Print
Druk artykułu
Mail
Wysłać artykuł
Opinion
Dodać opinię
12345Liczba głosów: 7233 , aktulana przeciętna: 3
Komentáře:
KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.


Související články:

Warto przeczytać

Czeski rynek dla polskich przedsiębiorców.Dla polskich firm są przygotowane:


  • W pełni wyposażone biura

  • Wirtualne biura, gdzie koszty utrzymania są rozłożone na grupę polskich firm

  • Biura na związane z legislatywą potrzeby rejestracji firmy.


Wyszukanie partnera handlowego

Oferujemy dlatego Państwu pomoc przy wyborze partnera, która oparta jest na długoletnich doświadczeniach praktycznych ze środowiska handlowego.

O ile skorzystacie z naszych usług, mamy dla Was szeroki wybór form i zakresu usług.


Zapraszamy na OCZECHACH.INFO

Szukasz informacji o Czechach? Odwiedź nasz portal internetowy oczechach.info. Tutaj możesz uzyskać aktualne dane na temat gospodarki, wymiany towarowej, form działalności osób zaganicznych i wiele innych ciekawostek, które Cię interesują. Jeżeli masz jakieś pytania, to pisz lub dzwoń pod numer dyspozytorni. Właśnie dla Ciebie stworzyliśmy te strony i jesteśmy przygotowani do współpracy z Tobą.


Reklama

Napisz do nas
Od

Opis

Tekst

Zobacz także:

oSlowacji.info
oPolsku.info
oCzechach.info
C-bs.eu
Cespolgroup.com
Dobrarada.biz